קרסו מדיקל סנטר

הקליניקה של פרופסור רפי קרסו

פרופ' רפי קרסו, פרופסור למדעי המוח ומערכת העצבים (מאוניברסיטת בר אילן), רופא מומחה בנוירולוגיה וטיפול בכאב כרוני, מחלוצי רפואת עיכוב תהליכי ההזדקנות בישראל, חוקר בעל שם עולמי, שפירסם מחקרים רבים בתחומים שונים בנוירולוגיה, בפסיכופרמקולוגיה, בעיכוב תהליכי הזדקנות, ובתחום הכאב. הוא מומחה ומדופלם בתחום עיכוב תהליכי הזדקנות מטעם האגודה האמריקאית לעיכוב תהליכי הזדקנות ("American Academy of Anti-Aging Medicine"), וכן בנוירולוגיה ובטיפול בכאב כרוני (ישראל).

פרופ' קרסו כיהן כמנהל המחלקה הנוירולוגית, מרפאת הכאב והמרפאה לרפואה משלימה במרכז הרפואי הלל יפה בחדרה. הוא ייסד את מרפאת הכאב הראשונה לאקופונקטורה במסגרת הרפואה הציבורית בבתי החולים הממשלתיים. שימש כ־40 שנה פרופסור במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן, וכפרופסור אורח ברפואה התנהגותית באוניברסיטת בוסטון שבארה"ב. הוא מנהל אקדמי במכללה לרפואה משלימה, ועוסק באינטגרציה בין שיטות רפואה מערביות ומשלימות.

פרופ' קרסו הכשיר שנים רבות סטודנטים לרפואה ורופאים בהתמחותם, כיהן כחבר הוראה בכיר נלווה (פרופסור חבר) בביה"ס לרפואה של הטכניון בחיפה, וכן כמנהל אקדמי במכללה לרפואה משלימה במכללת וינגייט (MediWin). היה ראש החוג לפסיכולוגיה במכללה למנהל – במסלול האקדמי, לימד בחוג המשולב ללימודי מדעי החברה באוניברסיטת בר אילן, ובבית ספר למשפטים העביר קורסים בנושאי פסיכולוגיה של בית משפט ושל ההליך השיפוטי.

פרופסור רפי קרסו - צילום: רמי זרנגר
קרסו מדיקל סנטר - פרופסור רפי קרסו

תחומי טיפול

(לחצו על סימן ה"+" לקבלת מידע נוסף)

הפרעות קשב וריכוז פוגעות ברמה זו או אחרת בתפקוד היומיומי של כולנו, בין אם אנחנו מודעים לקיומן ובין אם לאו.

אינספור הגירויים שמציפים אותנו מקשים עלינו להתרכז בעבודה, למצות את יכולות הלמידה, לנהוג בבטחה ואפילו מערכות היחסים שלנו נפגעות בגלל הפרעות קשב וריכוז ("את בכלל מקשיבה לי?!", "אתה לא איתי באמת!" וכו').

קרסו מדיקל סנטר מציע אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז של מבוגרים מעל גיל 18.

האבחון כולל ראיון, שאלון ומבחן ממוחשב, שמאפשרים הן לזהות את קיומה של ההפרעה והן לאתר את הגורמים לה. כך, למשל, ישנם אנשים שדעתם מוסחת בעיקר עקב גירויים ויזואליים בעוד אחרים מאבדים את הקשב והריכוז עקב רעשים שונים, וישנם גם כאלה שמוזיקה דווקא עוזרת להם להתמקד.

במידה ואותרה הפרעת קשב וריכוז, או שיש חשד לקיומה, חוזר המטופל על המבחן לאחר מספר ימים, והפעם לאחר שנטל תרופה שנמצאה ע"י צוות המרכז כאופטימאלית עבור הפרעת הקשב הספציפית ובהתחשב במצבו הבריאותי באופן כללי – המבחן החוזר תחת השפעת התרופה מאפשר לדעת האם היא אכן מספקת פיתרון, ובהתאם יחליטו המטופל והרופא המטפל ביחד האם להיעזר בה ובאיזה מינון (באופן קבוע או רק לקראת אירועים חשובים במיוחד).
במידת הצורך, ימליץ הפרופסור גם על תוספי מזון שיסייעו בשיפור הקשב והריכוז וכן על אורח חיים נכון יותר.

כבר בראשית הקריירה שלו, אימץ פרופ' קרסו שיטות טיפול וטכנולוגיות משלימות, וכיום הוא מטפל ברפואה אינטגרטיבית – שילוב מושכל של רפואה אלטרנטיבית עם רפואה קונבנציונאלית (פרופ' קרסו הוא קודם כל רופא קונבנציונאלי שסיים בהצטיינות לימודי רפואה באוניברסיטת ת"א, התמחה בנוירולוגיה, ניהל מחלקות ומרפאות בביה"ח הלל יפה וכיום הוא חבר הוראה בכיר בביה"ס לרפואה בטכניון).

רפואה אינטגרטיבית מטפלת בהצלחה מרשימה במצוקות שונות דוגמת כאבים, אלרגיות, אסטמה, חרדות ודיכאונות קלים.

פרופ' קרסו משלב בטיפוליו דיקור סיני ותרופות הומיאופתיות, ובעיקר חיבור מדויק בין שני אלה, כלומר שימוש בתרופות הומיאופתיות בנקודות דיקור ספציפיות – פרי פיתוח של רופא צרפתי בשם רוז'ה דה לה פואייה שהיה הראשון לנסות את השילוב הייחודי והאפקטיבי להפליא.

אם בטיפול בדיקור סיני בלבד נדרשים כ- 10 עד 15 מפגשים כדי לדעת האם הוא אכן אפקטיבי, וגם כשמשתמשים בתרופות הומיאופתיות נדרש פרק זמן ממושך יחסית על מנת לבחון את השפעתן על המטופל, הרי שהשילוב ביניהן מאפשר לדעת כבר תוך 3-4 טיפולים אם ישנה הטבה למטופל, ועד כמה היא משמעותית.

המפתח להצלחת רפואה אינטגרטיבית הוא שילוב מדויק בין כלים שונים – וזה בדיוק "סוד" הצלחתו של פרופ' קרסו שצבר ניסיון עשיר ומגוון במיוחד הן ברפואה הקונבנציונאלית והן בשיטות מהרפואה המשלימה.

פרופ' קרסו היה אחד הראשונים בארץ שעשו שימוש בבוטולינום טוקסין (החומר שידוע יותר בשמו המסחרי, בוטוקס) למטרות אסתטיות, וזאת בזכות הכשרתו כנוירולוג – שכן ענף הנוירולוגיה הוא זה שהשכיל לרתום את החומר, שחוסם שחרור אצטיל כולין ובכך מונע פעילות יתר בלתי רצויה של שרירים, לתועלת האדם.

בזכות הניסיון רב השנים של פרופ' קרסו בכל הקשור לבוטוקס והידע הנוירולוגי העשיר שלו יכולות המטופלות במרכז להיות סמוכות ובטוחות כי המינון בכל הזרקה הוא האופטימאלי עבורן וכי החומר יוזרק בדיוק לנקודות בהן האפקטיביות שלו תהיה הגבוהה ביותר – וכמובן שכל הטיפולים בטוחים לחלוטין.

פרופ' קרסו נמנע מהזרקות של בוטולינום טוקסין במקרים שבהם אין בו צורך אמיתי, ובפרט כשמדובר בנשים צעירות.

כמו כן מקפיד פרופ' קרסו לא להבטיח מה שאי אפשר לקיים, ובכך מונע את היווצרותן של ציפיות לא ריאליות ופער בלתי ניתן לגישור בינן לבין המראה שמתקבל לאחר הטיפולים. התוצאה: השיפור (המשמעותי) במראה מלווה תמיד גם בשיפור ניכר בהרגשה, והרי בסופו של דבר זו המטרה העיקרית של רפואה אסתטית.

בנוסף מתבצעים במרכז טיפולים באמצעות חומצה היאלורונית (חומר מילוי לקמטים) וכן טיפולים שנועדו לפתור בעיית הזעת יתר.

קשה אולי להגדיר במדויק מהו כאב – אבל כשהוא קיים, אי אפשר שלא להרגיש אותו, והשפעתו על חיינו רבה במיוחד.

כל כאב ממחיש היטב את הדיאלוג המורכב בין גוף לנפש: מצד אחד כאבים רבים נובעים ממצוקה נפשית ולא פיזית (מצב הנקרא סומטיזציה), ומצד שני כאבים כרוניים יוצרים דיכאון ואילו כאב אקוטי מעורר חרדה.

אלפי מטופלים כבר נהנו ונהנים בזכות פרופ' קרסו מהקלה משמעותית ומהתפוגגותם של כאבים מכל הסוגים, כולל כאלה עזים במיוחד: כאבי שלד (עצמות, שרירים, מפרקים), כאבים הקשורים לאיברים פנימיים (קיבה, כאב לב פיזי, מעי רגיז), כאבים שמקורם בכיווץ והתרחבות של כלי דם (למשל מיגרנות), כאבים שמקורם עצבי (ובהם כאבי שיניים) וכאבים מורכבים דוגמת כאבי גב שנוצרים משילוב של כאב שלדי עם כאב עצבי.

הטיפול בכאב הוא אינטגרטיבי: שילוב של רפואה קונבנציונאלית (תרופות חדישות ומתקדמות לחסימות עצבים) ואלטרנטיבית – דיקור סיני, הומיאופתיה, צמחי מרפא וכן טיפול בשדות המגנטיים של האדם (PEMT) באמצעות מכשיר מיוחד המתוכנת ע"י פרופ' קרסו בהתאם לבעיה הספציפית שיצרה את הכאב. במקרים מסוימים נעשה שימוש גם בבוטולינום טוקסין (בוטוקס או דיספורט).

האינטגרציה בין השיטות השונות מבטיחה שכבר תוך 3-4 מפגשים ירגיש המטופל שינוי משמעותי ברמת הכאב, גם אם כבר טופל בעבר ללא הצלחה בדיקור או בהומיאופתיה (אך לא בשילוב ביניהם).

הזדקנות היא תהליך טבעי שכולנו, לצערנו, עוברים אותו: גוף האדם, כל אדם, כל הזמן נבנה ונהרס וככל שאנחנו מתבגרים ההרס מתגבר והבנייה מצטמצמת. פרופ' קרסו אמנם אינו קוסם, ואינו יכול לבטל את ההזדקנות – אולם כפי שניתן ללמוד מהמטופלים הרבים שלו, הוא בהחלט מצליח לעכב אותה באופן משמעותי.

הטיפולים מעכבי תהליכי ההזדקנות כוללים בחינה קפדנית של כל אורחות חייו של האדם, ועל סמך המידע שמתקבל נתפרת תוכנית אישית המספקת מענה מקיף למערכות השונות – שלד, נשימה, עצבים, מוח והמערכת המוטורית. בכל מפגש מטופלת מערכת אחרת ובמקביל גם הבעיות הספציפיות של המטופל.

כמו כן מקבלים המטופלים תוספי תזונה שהותאמו להם במיוחד, שכן אחד המרכיבים החשובים בעיכוב תהליכי ההזדקנות הוא כמות נאותה של ויטמינים ומינרלים בגוף (חומרים חיוניים אשר אנשים רבים סובלים ממחסור בהם, לעיתים בשל תזונה לא נכונה ובמקרים אחרים עקב חוסר יכולתו של הגוף לספוג אותם היטב).

פן נוסף של עיכוב תהליכי הזדקנות קשור לאבחון מחלות זמן רב לפני שהן פוגעות בנו, ובכך – ובסיוע טיפול תרופתי מתאים – למנוע את התפרצותן ואת האצת ההזדקנות.

פרופ' קרסו מדגיש כי הטיפולים מעכבי ההזדקנות מתמקדים בפנים הגוף – ובאופן טבעי, כשבפנים המצב טוב יותר, גם החיצוניות משתפרת במידה ניכרת ובאופן כללי איכות החיים נוסקת מעלה.

פרטי הקליניקה

רחוב ברודצקי 43 (פינת רחוב ברזיל), תל אביב
מרפאת נוירולוגיה וכאב: 03-6053869
מרפאת עיכוב תהליכי הזדקנות: 03-7411991
פקס: 03-6995824
דוא"ל: carasso@carassomedical.co.il

תחבורה ציבורית (משתנה מעת לעת):
קווי "דן" : 127, 45, 27, 25, 13 , 7, 6 | קווי "אגד": 274, 74, 532, 86, 501

תיאום תורים ויצירת קשר